20 mln zł dla Miasta Pruszkowa w ramach Programu Inwestycji Strategicznych

20 mln zł dla Miasta Pruszkowa w ramach Programu Inwestycji Strategicznych

Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.
Miasto Pruszków otrzymało ponad 20 mln zł dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – II edycja. Środki pozwolą na realizację dwóch zadań:
– Rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 11 – 15 300 000 zł
– Przebudowa drogi gminnej – ul. Groblowa – 4 830 000 zł
„98 proc. samorządów złożyło wnioski w ramach tej edycji programu i wszystkie z nich dostały dofinansowanie” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie dzisiejszej konferencji.
Źródło: Urząd Miejski w Pruszkowie
Previous Odpowie za posiadanie marihuany
Next Pruszków walczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci upamiętnili policjantów pomordowanych w 1940 roku przez NKWD

26 kwietnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się rocznicowe uroczystości przy Obelisku poświęconym funkcjonariuszom Policji Państwowej – jeńców z obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje zamordowanych

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wczoraj przypadała  226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często

Niezbędne elementy przy budowie domu

Każda budowa domu to wielkie wyzwanie, ciężko być samodzielnym od początku do końca projektu gdyż budowa to zakres wiedzy z wielu dziedzin życia, budowlanki, elektryki, wodno-kanalizacyjna, aranżacji wnętrza czy ekonomii.

Uroczyste obchody Święta Policji w Małopolsce

Dzisiaj na Placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak. Uroczystość objął honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Ważnym punktem

Prezydent Miasta Pruszkowa przyjął rezygnację Beaty Czyżewskiej

Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa przyjął dzisiaj rezygnację złożoną przez Beatę Czyżewską z pełnienia funkcji Zastępcy Prezydenta Miasta Pruszkowa. Od samego początku sprawowania tej zaszczytnej funkcji, Pani Beata w swoim

Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do