Jak wygląda rehabilitacja domowa Warszawa po endoprotezie biodra?

Jak wygląda rehabilitacja domowa Warszawa po endoprotezie biodra?

Sztuczny staw inaczej nazywany endoprotezą wszczepiany jest u wielu pacjentów dotyczy nie tylko biodra, ale również kolana czy barku. Endoproteza biodra jest popularną metodą leczenia zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych czy w przypadku złamań. Po wszczepieniu endoprotezy biodra, niezbędna jest przeprowadzona przez doświadczanego fizjoterapeutę rehabilitacja domowa. Warszawa umożliwia wybór odpowiedniego specjalisty, który poprowadzi ten proces pozwalający każdemu pacjentowi wrócić do zdrowia.

W jaki sposób mocowana jest endoproteza biodra?

Implant endoprotezy biodra to najpowszechniej stosowana metoda operacyjnego leczenia uszkodzeń stawu biodrowego, pod warunkiem, że leczenie zachowawcze lub inne metody operacyjne jak zespolenie złamania z pomocą materiału chirurgicznego, nie wchodzą w grę.

Endoproteza biodra to szansa na sprawne funkcjonowania dla pacjentów, u których próby zespolenia odłamów kostnych nie dają szans na uzyskanie zrostu kostnego, kiedy do uszkodzenia biodra doszło na przykład w wyniku złamania szyjki kości udowej. Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego to również główna przyczyna decyzji o wstawieniu sztucznego stawu, jednak w tej grupie pacjentów ze względu na zmiany również w tkankach miękkich, czyli więzadłach i mięśniach, podstawą odzyskania bez bólowego pełnego ruchu i funkcji w stawie po endoprotezie biodra jest rehabilitacja domowa. Warszawa, jako duże miasto umożliwia wybór usług świadczonych na NFZ jak również prywatnie.

Objawy determinujące wstawienie endoprotezy biodra

Najczęstsze dolegliwości, z jakimi pacjenci zgłaszają się do fizjoterapeuty i lekarza ortopedy tuż przed zabiegiem wstawienia endoprotezy biodra to ból odczuwany na początku podczas chodzenia, ruchów i obciążania chorego stawu biodrowego. Następnie ból utrzymuje się również w spoczynku, często przestaje poddawać się leczeniu farmakologicznemu i nawet silne leki p/bólowe nie są w stanie go wyciszyć.

Kolejnym objawem są trzeszczenia, przeskakiwanie w stawie związane z postępującą chorobą zwyrodnieniową lub zaburzeniem funkcji tkanek otaczających biodro. Na dalszym etapie dochodzi do ograniczenia ruchów w stawie biodrowym, najczęściej wynikającym z unikania ruchu, który powoduje ból. Na końcu osłabieniu ulegają mięsnie oraz tkanki otaczające staw.

Takie błędne koło dolegliwości może przerwać rehabilitacja, która zmniejsza dolegliwości bólowe, usprawnia pacjenta, przywraca prawidłowy zakres ruchu i siłę mięśni. Ćwiczenia przed lub po endoprotezie biodra to podstawa prawidłowego postępowania w tej grupie pacjentów.

Postępowanie po operacji wszczepienia endoprotezy biodra i rehabilitacja domowa w Warszawie

Już w pierwszej dobie po operacji w zależności od samopoczucia pacjenta fizjoterapeuta rozpoczyna pionizacje oraz naukę samodzielnego wstawania z łóżka. Pozwala to uniknąć ryzyka zwichnięcia lub obluzowania nowo założonego stawu. Rehabilitacja w tym wczesnym okresie skupia się również na redukcji obrzęku i złagodzenia dolegliwości bólowych tkanek miękkich i rany pooperacyjnej.

Podstawa to ćwiczenia wzmacniające podstawowe grupy mięśni otaczające nowo wstawiony staw biodrowy. To właśnie silny gorset mięśniowy stawi główną stabilność i gwarancję długiego bez awaryjnego funkcjonowania endoprotezy biodra. Dlatego tak ważne jest, aby każdy pacjent po operacji kontynuował proces powrotu do zdrowia korzystając z takich usług jak rehabilitacja domowa. Warszawa umożliwia skorzystanie z usług mobilnych fizjoterapeutów, kiedy jeszcze dotarcie do przychodni nie wchodzi w grę.

Indywidualne ćwiczenia po endoprotezie biodra, czyli rehabilitacja domowa w Warszawie

Rehabilitacja domowa w Warszawie po endoprotezie biodra to fundament przyszłego zdrowia, każdego pacjenta, który przeszedł zabieg. Aktualne techniki operacyjne umożliwiają szybką pionizację oraz wdrożenie ćwiczeń od pierwszej doby. Do podstawowych ćwiczeń zaliczyć należy ćwiczenia czynne, czynne wspomagane, ćwiczenia czynne z oparem drugiej kończyny, ćwiczenia wzmacniające kończyny górne i stabilizację centralną. W zależności od stanu pacjenta doświadczony fizjoterapeuta dobiera odpowiednie ćwiczenia i monitoruje przebieg terapii.

Previous Odmień swój ogród na wiosnę!
Next Jak spędzić ciekawie weekend z nastolatkiem?

Może to Ci się spodoba

Romantyczne falbany i kurtki pilotki w nowej kolekcji marki Top Secret na sezon wiosna/lato 2017

Trendy marki Top Secret na sezon wiosna/lato 2017 można podsumować jednym zdaniem: paryski szyk kontra projekty inspirowane lotnictwem. Z jednej strony nie zabraknie więc romantycznych falban, sukienek z obniżoną talią i pastelowych kolorów,

Projektanci mody widzą potencjał w krakowskim rynku

W prestiżowej lokalizacji Krakowa powstał multibrandowy showroom, który jest pierwszą tak dużą inwestycją projektantów na tamtejszym rynku. Solna 1 ma być miejscem, gdzie dostępne będą kolekcje znanych projektantów i marek, jak

Weronika Rosati: nie kupuję kompulsywnie

Gwiazda twierdzi, że do zakupów odzieżowych podchodzi strategicznie. Woli kupić mniej ubrań, ale za to lepszej jakości. Często czeka również na sezonowe przeceny. – Na pewno nie kupuję kompulsywnie, moje zakupy są

Odwyk alkoholowy – na czym on polega?

Uzależnienie od alkoholu można śmiało nazwać plagą naszych czasów. Samodzielne radzenie sobie z uzależnieniem od alkoholu jest bardzo trudne, można wręcz powiedzieć niemożliwe. Tylko prowadzony przez terapeutów i lekarzy odwyk

Jak spędzić ciekawie weekend z nastolatkiem?

Każdy rodzic wie, że spędzanie czasu z nastolatkiem może być trudne. Nastolatki są zazwyczaj bardzo aktywne i mają własne pomysły na to, jak spędzić czas. Jednak rodzice mogą wykorzystać ten

Racjonalne zakupy bez tajemnic – jedzenie

Nawet najbardziej zagorzały przeciwnik sklepów przynajmniej raz na jakiś czas robi zakupy spożywcze. W tej materii, jak i w każdej innej dziedzinie życia, każdy ma swoją taktykę i sposób. Jednakże,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź