Jechał i pił piwo

Jechał i pił piwo

Wczoraj, dzielnicowi z Pruszkowa zatrzymali 45-latka. Mężczyzna jadąc samochodem pił piwo. Badanie wykazało 2,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jazda pod wpływem alkoholu to brak wyobraźni i odpowiedzialności za swoje postępowanie. Nawet niewielka jego dawka osłabia koncentrację i opóźnia refleks kierującego. Praktycznie codziennie policjanci zatrzymują kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po kilku „głębszych”. Kierujący często nie zdają sobie sprawy, że w takim stanie stanowią zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie samego, ale przede wszystkim dla innych uczestników. Wczoraj, po godzinie 18.00 na ul. Sienkiewicza w Pruszkowie dzielnicowi zauważyli pojazd,  którego kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa  i na widok radiowozu odłożył butelkę. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że była to otwarta butelka z piwem. Mężczyzna przyznał, że wypił już 6 piw i nie posiada prawa jazdy. Przewieziony do komendy został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik jaki „osiągnął” to 2,8 promila. Jak się okazało, dwa dni temu 45-latek został zatrzymany, także za kierowanie w stanie nietrzeźwości,  wówczas zatrzymano mu prawo jazdy. Pojazd mężczyzny został zabezpieczony na parking. 45-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.  Za brak pasów bezpieczeństwa został ukarany mandatem. Kodeks karny za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda miejska Policji w Pruszkowie

Previous Areszt za znaczną ilość narkotyków
Next Proces leczenia narkomani – poszczególne etapy

Może to Ci się spodoba

Zatrzymany za posiadanie środków odurzających

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został objęty dozorem policyjnym. To kolejna

Kraków. 15 kg narkotyków, trzech zatrzymanych dilerów i osoby ukrywającej się od 13 lat

Zatrzymanie 3 dilerów narkotykowych oraz osoby ukrywającej się od 13 lat przez organami ścigania, a także zabezpieczenie ponad 15 kilogramów marihuany to efekt działań w ostatnich dniach krakowskich  policjantów zwalczających

Policjanci z Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie zatrzymali 32-letniego złodzieja

W nocy z piątku na sobotę (23/24.06.) oficer dyżurny krakowskiej Policji otrzymał sygnał, że na jednej z ulic Podgórza właśnie dochodzi do kradzieży. Według zgłaszającego złodzieje mieli kraść rower z

Zatrzymano złodzieja, który kradł metodą „na skarpetki”

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 40-letniego obywatela Rumunii.  Podczas kontroli drogowej został rozpoznany przez jednego z interweniujących policjantów – jako poszukiwany za kradzieże. Próbował zbiec policjantom. Do zdarzenia

Bocheńscy policjanci likwidują nielegalne uprawy konopi indyjskich

W dniach od 25 do 29 lipca biocheńscy policjanci prowadzili intensywne czynności ukierunkowane na likwidację upraw konopii indyjskich na terenie powiatu. 25.07. w Bochni  w rejonie pustostanu  , na nieogrodzonej, 

Właściciel warsztatu mechanicznego ukrywał narkotyki w wynajmowanym garażu oraz pojazdach zaparkowanych obok

Policjanci z III komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 51-letniego mężczyznę i ujawnili duże ilości środków odurzających Policjanci sprawdzając informację, że właściciel jednego z warsztatów mechanicznych na Prądniku Białym może posiadać