Jechał i pił piwo
Wczoraj, dzielnicowi z Pruszkowa zatrzymali 45-latka. Mężczyzna jadąc samochodem pił piwo. Badanie wykazało 2,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Jazda pod wpływem alkoholu to brak wyobraźni i odpowiedzialności za swoje postępowanie. Nawet niewielka jego dawka osłabia koncentrację i opóźnia refleks kierującego. Praktycznie codziennie policjanci zatrzymują kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po kilku „głębszych”. Kierujący często nie zdają sobie sprawy, że w takim stanie stanowią zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie samego, ale przede wszystkim dla innych uczestników. Wczoraj, po godzinie 18.00 na ul. Sienkiewicza w Pruszkowie dzielnicowi zauważyli pojazd, którego kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i na widok radiowozu odłożył butelkę. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że była to otwarta butelka z piwem. Mężczyzna przyznał, że wypił już 6 piw i nie posiada prawa jazdy. Przewieziony do komendy został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik jaki „osiągnął” to 2,8 promila. Jak się okazało, dwa dni temu 45-latek został zatrzymany, także za kierowanie w stanie nietrzeźwości, wówczas zatrzymano mu prawo jazdy. Pojazd mężczyzny został zabezpieczony na parking. 45-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za brak pasów bezpieczeństwa został ukarany mandatem. Kodeks karny za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Komenda miejska Policji w Pruszkowie
Może to Ci się spodoba
Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie ujawnili niemal 2,5 kg suszu marihuany
Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 26-letniego mieszkańca krakowskiego powiatu, który pod balkonem, w swoim miejscu zamieszkania przechowywał prawie 2,5 kg suszu marihuany, pozwalających na uzyskanie ponad 5 tys.
Krakowscy policjanci zatrzymali właścicielkę jednej z krakowskich galerii sztuki
20 kwietnia br., w toku śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową Kraków Śródmieście – Zachód, policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KMP w Krakowie zatrzymali 67-letnią właścicielkę jednej z
Zatrzymany przez policjantów z IV Komisariatu Policji w Krakowie kierowca mazdy nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków
U pasażera znaleziono 275 tabletek ekstasy oraz około 30 g marihuany. W niedzielę ( 26.03.) w godzinach przedpołudniowych, policjanci z IV Komisariatu Policji pełnili służbę w okolicach Alei Trzech Wieszczów.
Areszt za kradzież samochodu i pieniędzy
Policjanci z Nadarzyna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu oraz pieniędzy. Pojazd został odzyskany przez funkcjonariuszy, a zatrzymany 29-latek usłyszał w tej sprawie zarzuty i decyzją sądu trafił na 2
Areszt za włamanie
Policjanci z Nadarzyna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do hali magazynowej na terenie gminy. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, Sąd zastosował wobec 32-latka
Napad z kastetem w dłoni
Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie błyskawicznie zatrzymali sprawcę rozboju, który napadł na przypadkowo spotkanego mężczyznę. Napastnik usłyszał zarzut wymuszenie rozbójniczego. Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Do idącego

