Wspólne kolędowanie i przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

Wspólne kolędowanie i przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

W piątek (17 grudnia) o godzinie 18.00 na Placu Jana Pawła II, odbędzie się uroczyste przekazanie przez hufiec ZHP Pruszków Betlejemskiego Światła Pokoju dla mieszkańców Pruszkowa.

Betlejemskie Światło Pokoju to akcja, którą zapoczątkowano w 1986 r. w austriackim Linz. W latach 90. dotarła ona do Polski. ZHP już od ponad kilkudziesięciu lat uczestniczy w corocznej akcji przekazywania symbolicznego ognia pochodzącego z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Płomień zapalony w grocie przemierza za sprawą skautów z całego świata długą drogę, by poprzez kraje i kontynenty dotrzeć między innymi do Polski.

Tegoroczne przesłanie towarzyszące wędrówce Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi: „Światło Nadziei”.

„Chcemy, aby Światło było motywacją i siłą do pokonywania trudności. W dobie panującego niepokoju ma ono stać się iskrą, która zatli się w sercu każdego z nas i pomoże mu stawić czoła wyzwaniom” – wyjaśniła zastępczyni szefa sztabu Betlejemskiego Światła Pokoju 2021 hm. Martyna Kowacka.

Jak co roku, zapraszamy mieszkańców Pruszkowa na Plac Jana Pawła II do wspólnego kolędowania. Właśnie tego szczególnego dnia wybrzmią najpiękniejsze polskie kolędy, w wykonaniu zespołów MOK „Metafora” i „ Kamyk” oraz ZTL “Pruszkowiacy”. Zaśpiewamy wspólnie m.in. “Wśród nocnej ciszy”, “Nie było miejsca dla ciebie”, “Cicha noc, Święta w Nas”, “Bóg się rodzi”, “Przekażmy sobie znak pokoju”.

Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch wraz z Zastępcami Beatą Czyżewską i Konradem Sipierą złożą świąteczne życzenia mieszkańcom Pruszkowa.

Spotkajmy się i przekażmy sobie “ŚWIATŁO NADZIEI”.

Źródło: Urząd Miejski w Pruszkowie

Previous 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
Next Nowy skwer przy ulicy Staszica

Może to Ci się spodoba

Piątkowy Pruszków w rytmie techno

Tegoroczną imprezę DNI PRUSZKOWA rozpoczynamy w klubowym klimacie już w najbliższy piątek, 27 maja 2022 roku. Wieczorem na scenie przy CDK rozbrzmi muzyka techno. W świat dźwięków muzyki klubowej wprowadzi nas już od godz.

Wyjątkowe Ferie w „Kamyku” pt. „Karnawałowy wehikuł czasu”

Zimowy odpoczynek od nauki, nie oznacza przerwy od kreatywności i radości. Zapraszamy do zapisów na wyjątkowe Ferie w „Kamyku” pt. „Karnawałowy wehikuł czasu”. Dla dzieci w wieku od 6 do

„Śniadania w Parku” już od 21 maja

„Śniadania w Parku” to sąsiedzkie spotkania plenerowe w Parku Kościuszki, na które serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Pruszkowa. Wydarzenie w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego pod nazwą „Śniadania w Parku Edycja VI”

Kulturalny piątek w szkockim klimacie

Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch zaprasza 22 kwietnia 2022 roku na trzeci już Kulturalny Piątek. Wsłuchamy się w rytmy szkockiej muzyki “PIPES & DRUMS ”. Wydarzenie będzie miało miejsce w sali audytoryjnej  w Centrum Dziedzictwa Kulturowego

Wystawa plenerowa – Ołówek na medal

Szanowni Państwo, zapraszamy na otwarcie wystawy plenerowej  „OŁÓWEK NA MEDAL – HISTORIA FABRYKI  OŁÓWKÓW ST. MAJEWSKI W PRUSZKOWIE 1889-1948”, które  odbędzie się 2 września 2021 r. przed budynkiem Urzędu Miasta

Internauci czytają coraz więcej książek

Od stycznia do końca września 2016 roku w mediach społecznościowych pojawiło się 58 tys. deklaracji o trwających, planowanych lub przeczytanych książkach. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2014 roku