Zatrzymani za usiłowanie kradzieży katalizatora i posiadanie narkotyków
Dwie osoby usłyszały zarzuty za usiłowanie kradzieży katalizatora oraz za posiadanie środków odurzających. Zostali zauważeni przez właściciela samochodu, pod którym podłożony już był lewarek. Przy zatrzymanych ujawniono marihuanę i amfetaminę. Oboje usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali.
Do zdarzenia doszło przed północą z poniedziałku na wtorek w Pruszkowie na ul. 3 Maja. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że prawdopodobnie dochodzi do kradzieży katalizatora z nissana.
Patrol pojawił się pod wskazanym adresem. Na miejscu policjanci zastali osobę zgłaszającą oraz mężczyznę i kobietę. Policjanci ustalili, że właściciel nissana w drodze do domu, zauważył, że jego samochód jest uniesiony za pomocą lewarka, a pod nim leży mężczyzna, który na jego widok zaczął uciekać. Został ujęty i przekazany w ręce funkcjonariuszy wraz z towarzyszącą mu kobietą.
26-latek i 20-latka na miejsce zdarzenia przyjechali fordem, w którym policjanci ujawnili akumulatory, piły oraz inne narzędzia, które zostały zabezpieczone. W schowku policjanci ujawnili dwa woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego i białego proszku oraz małą wagę elektroniczną. Podczas przeszukania 20-latki, w bieliźnie policjantka ujawniła torebkę foliową z białym proszkiem.
Oboje zostali zatrzymani i przewiezieniu do policyjnego aresztu. Wstępne badania testerem narkotykowym wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana i amfetamina.
Zatrzymani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży katalizatora działając wspólnie i w porozumieniu oraz zarzuty posiadania środków odurzających. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im przestępstw.
Postępowanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie.
Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Komenda miejska Policji w Pruszkowie
Może to Ci się spodoba
Okradli magazyn, w którym przechowywane były elektronarzędzia. Przestraszeni wizją więzienia postanowili oddać skradziony łup
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawców włamania do jednego z magazynów w centrum Krakowa, w którym były przechowywane elektronarzędzia. Wartość skradzionego sprzętu to prawie 42 tysiące złotych.
Policjanci CBŚP udaremnili wprowadzenie na rynek 18 kilogramów amfetaminy
Ponad 13 litrów oleju amfetaminowego, kilogram gotowej amfetaminy, 670 tabletek ekstazy zabezpieczyli policjanci CBŚP z Lublina u 36-letniego mężczyzny. Wartość zabezpieczonych narkotyków to 6 mln złotych. Mieszkaniec Małopolski usłyszał zarzuty
Nowotarscy policjanci zatrzymali dwóch Duńczyków, którzy napadli na 66 latkę
26 stycznia 2017 roku przed godziną 10:00 nowotarscy policjanci zatrzymali w Zakopanem dwóch obywateli Danii w wieku 39 i 40 lat, którzy wtargnęli do jednego z mieszkań na terenie Nowego Targu.
Policjanci zatrzymali zuchwałego złodzieja papierosów
W poniedziałek (tj. 3 lipca 2017 r.), w godzinach wczesnoporannych, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 50 – letniego złodzieja wyrobów tytoniowych. Mężczyzna kradł kartony z paczkami papierosów z
Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków za posiadanie narkotyków
W Niepołomicach w ostatni weekend policjanci zatrzymali dwóch nastolatków za posiadanie narkotyków. W sobotę 11 lutego br. dyżurnego Komisariatu w Niepołomicach powiadomił ojczym 16-latka, że jego pasierb od kilku dni
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas interwencji mierzył do nich z broni
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji zatrzymali 32-letniego mieszkańca Krakowa, który podczas interwencji mierzył do nich z broni, a następnie oddał z niej kilka strzałów. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu, gdy

