Zatrzymany przez policjantów z IV Komisariatu Policji w Krakowie kierowca mazdy nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków
U pasażera znaleziono 275 tabletek ekstasy oraz około 30 g marihuany.
W niedzielę ( 26.03.) w godzinach przedpołudniowych, policjanci z IV Komisariatu Policji pełnili służbę w okolicach Alei Trzech Wieszczów. Około godz. 10 na alei Słowackiego zauważyli jadącego mazdą młodego człowieka, którego sposób kierowania wskazywał, że mężczyzna może być pod wpływem czy to alkoholu lub środków odurzających. Policjanci zatrzymali samochód a 24-letni mieszkaniec Bielska – Białej został wylegitymowany. Podczas kontroli dokumentów mężczyzna oświadczył, że nie ma przy sobie prawa jazdy, bo nigdy go nie posiadał. W czasie czynności policjanci zauważyli, że kierowca zachowuje się bardzo nerwowo i odpowiada nielogicznie na zadawane pytania. Policjanci postanowili więc przebadać 24-latka na zawartość alkoholu i narkotyków. Wstępne badanie śliny wskazało, obecność w jego organizmie marihuany oraz amfetaminy. W związku z tym faktem, kierowcy pobrano krew do badań. Ich wyniki zadecydują czy będzie mu stawiany zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających ( art.178 a KK ) – za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Podczas przeprowadzania kontroli policjanci bacznie przyglądali się też pasażerowi samochodu, którego zachowanie wzbudziło ich czujność bowiem próbował ukryć pod nogami swój plecak. W związku z tym mężczyzna został wylegitymowany oraz postanowiono sprawdzić co tak skrzętnie stara się ukryć.
Jak się okazało, pasażer Mazdy, 22-letni mieszkaniec Bielska – Białej studiujący obecnie w Krakowie miał przy sobie narkotyki w postaci marihuany oraz tabletek ekstasy. W związku z tym został zatrzymany a policjanci przeszukali wynajmowany przez niego pokój w krakowskich Bronowicach. Tu również znaleziono pewną ilość marihuany oraz dalsze tabletki ekstasy a także wagę elektroniczną oraz młynek służący do przerobu narkotyków. W sumie zabezpieczono ponad 30 g marihuany, 275 sztuk tabletek ekstasy oraz sprzęty do konfekcjonowania narkotyków. Mężczyzna przyznał, że marihuana była dla jego użytku natomiast tabletkami ekstasy handlował. 22-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających ( art. 62 ust.2 Uopn) a także posiadania przyrządów do przetwarzania narkotyków ( art.54 ust1 Uopn) oraz udzielania narkotyków w celu osiągniecia korzyści majątkowej. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Może to Ci się spodoba
Piętnastolatek pobity przez rówieśników
W dniu 19 maja br. w późnych godzinach wieczornych, w zagajniku leśnym przy os. Podwawelskim pobity został przez rówieśników piętnastolatek, u którego w szpitalu lekarze stwierdzili wstrząśnienie mózgu. Małoletni posiadał
Dzielnicowi z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który we własnym mieszkaniu urządził plantację marihuany
Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci otrzymali informację, że jeden z mieszkańców krakowskiego Podgórza może zajmować się handlem narkotykami. Zebrane informację potwierdziły, że to 28-letni mężczyzna. Policjanci poszli pod
Ustalono sprawcę dewastacji 28 samochodów osobowych w Krakowie
29 kwietnia br. około godz. 4:30 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o odgłosach tłuczonego szkła na ul. Władysława Szafera w Krakowie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ujawnili, że n/n sprawca dokonał wybicia
Okradli firmę, w której pracowali
W jednej z firm kurierskich doszło do kradzieży telefonu. W tej sprawie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli jej pracownikami . Zatrzymani 22- latkowie trafili do policyjnej celi, a następnie
Policjanci krakowskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o rozbój
W nocy z niedzieli na poniedziałek 38-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego w oczekiwaniu na odjazd pociągu spędzał czas w okolicy galerii handlowej. Mężczyzna zauważył, ze jest obserwowany przez trzech mężczyzn, którzy
17-letni Belg na wycieczce szkolnej zdemolował zaparkowany przy Rynku Głównym samochód osobowy
Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 17-letniego obywatela Belgi – przebywającego w Krakowie na wycieczce szkolnej. Chłopak wracając z nocnej imprezy zniszczył samochód zaparkowany na jednej z ulic

