Zatrzymany przez policjantów z IV Komisariatu Policji w Krakowie kierowca mazdy nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków

Zatrzymany przez policjantów z IV Komisariatu Policji w Krakowie kierowca mazdy nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków

U pasażera znaleziono 275  tabletek ekstasy oraz około 30 g marihuany.

W niedzielę ( 26.03.) w godzinach przedpołudniowych, policjanci z IV Komisariatu Policji pełnili służbę  w okolicach Alei Trzech Wieszczów. Około godz. 10 na alei Słowackiego zauważyli  jadącego mazdą młodego człowieka, którego sposób kierowania wskazywał, że mężczyzna może być pod wpływem czy to alkoholu lub środków odurzających.  Policjanci zatrzymali samochód  a  24-letni mieszkaniec Bielska – Białej został wylegitymowany. Podczas kontroli dokumentów mężczyzna oświadczył, że nie ma przy sobie prawa jazdy, bo nigdy go nie posiadał.  W czasie czynności policjanci zauważyli, że kierowca zachowuje  się bardzo nerwowo i odpowiada nielogicznie na zadawane pytania.  Policjanci postanowili więc  przebadać 24-latka  na zawartość alkoholu i narkotyków. Wstępne badanie śliny wskazało, obecność w jego organizmie marihuany oraz amfetaminy. W związku z tym faktem, kierowcy pobrano krew do badań. Ich wyniki zadecydują czy będzie mu stawiany zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających ( art.178 a KK ) – za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Podczas przeprowadzania kontroli policjanci bacznie przyglądali się też  pasażerowi samochodu, którego zachowanie wzbudziło ich czujność bowiem próbował  ukryć pod nogami swój  plecak. W związku z tym  mężczyzna został wylegitymowany oraz postanowiono sprawdzić co tak skrzętnie stara się ukryć.

Jak się okazało, pasażer Mazdy, 22-letni mieszkaniec Bielska – Białej  studiujący obecnie w Krakowie miał  przy sobie narkotyki w postaci marihuany oraz tabletek ekstasy. W związku z tym został zatrzymany a policjanci przeszukali wynajmowany przez niego pokój w krakowskich Bronowicach. Tu również znaleziono pewną ilość marihuany oraz dalsze tabletki ekstasy a także wagę elektroniczną oraz  młynek służący do przerobu narkotyków. W sumie zabezpieczono  ponad 30 g marihuany, 275 sztuk tabletek ekstasy oraz  sprzęty do konfekcjonowania  narkotyków.  Mężczyzna  przyznał, że marihuana była dla jego użytku natomiast  tabletkami  ekstasy handlował. 22-latek  usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających ( art. 62 ust.2 Uopn) a także posiadania przyrządów do przetwarzania narkotyków ( art.54 ust1 Uopn) oraz udzielania narkotyków w celu osiągniecia korzyści majątkowej.  Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous Nietrzeźwy kierujący zatrzymany na autostradzie
Next Złodziejskie trio odpowie przed sądem za wielokrotne kradzieże z włamaniem

Może to Ci się spodoba

W wyniku wspólnych działań małopolskich policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymanych zostało 15 członków grupy przestępczej, która wprowadziła do obrotu około 2 mln sztuk papierosów bez akcyzy

Od pewnego czasu, policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozpracowywali nielegalny handel wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy zarówno na terenie Małopolski jak i Śląska. Pojawiające się

Kolejne uderzenie w krakowski nielegalny rynek gier hazardowych

Od kwietnia tego roku policjanci  Wydziału do walki z przestępczością GospodarcząKomendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Delegatury Małopolskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Krakowie prowadzą działania wymierzone

Policjanci III Komisariatu Policji w Krakowie w jednym z mieszkań na Prądniku Czerwonym znaleźli dużą ilość narkotyków oraz poszukiwaną17-latkę, która uciekła z ośrodka szkolno – wychowawczego

Funkcjonariusze z III Komisariatu Policji w Krakowie rozpracowując przestępczość narkotykową na swoim terenie działania uzyskali informację, że w jednym z bloków na Czerwonym Prądniku  dochodzi do rozprowadzania środków odurząjących. Kilka

Zatrzymany w Krakowie obywatel Rumunii oszukał kilkanaście firm na terenie UE i Turcji

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali pięćdziesięcioletniego obywatela Rumunii, który posługując się fałszywymi dokumentami wyłudził pieniądze od kilkunastu osób z Niemiec, Turcji, Włoch i Hiszpanii.

Kraków. Nielegalny tytoń nie trafi do klientów

Krakowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz celnikami zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który handlował nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Zabezpieczono 4,5 tys. papierosów  bez polskiej akcyzy oraz prawie kilogram tytoniu. Z informacji, którymi dysponowali

Zatrzymany włamywacz do krakowskich apartamentów

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 38-letniego mieszkańca Krakowa, który przez kilka miesięcy trudnił się kradzieżami  z włamaniem do apartamentów przeznaczonych do wynajmu. Mężczyzna usłyszał 12 zarzutów kradzieży