Zatrzymany przez policjantów z IV Komisariatu Policji w Krakowie kierowca mazdy nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków
U pasażera znaleziono 275 tabletek ekstasy oraz około 30 g marihuany.
W niedzielę ( 26.03.) w godzinach przedpołudniowych, policjanci z IV Komisariatu Policji pełnili służbę w okolicach Alei Trzech Wieszczów. Około godz. 10 na alei Słowackiego zauważyli jadącego mazdą młodego człowieka, którego sposób kierowania wskazywał, że mężczyzna może być pod wpływem czy to alkoholu lub środków odurzających. Policjanci zatrzymali samochód a 24-letni mieszkaniec Bielska – Białej został wylegitymowany. Podczas kontroli dokumentów mężczyzna oświadczył, że nie ma przy sobie prawa jazdy, bo nigdy go nie posiadał. W czasie czynności policjanci zauważyli, że kierowca zachowuje się bardzo nerwowo i odpowiada nielogicznie na zadawane pytania. Policjanci postanowili więc przebadać 24-latka na zawartość alkoholu i narkotyków. Wstępne badanie śliny wskazało, obecność w jego organizmie marihuany oraz amfetaminy. W związku z tym faktem, kierowcy pobrano krew do badań. Ich wyniki zadecydują czy będzie mu stawiany zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających ( art.178 a KK ) – za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Podczas przeprowadzania kontroli policjanci bacznie przyglądali się też pasażerowi samochodu, którego zachowanie wzbudziło ich czujność bowiem próbował ukryć pod nogami swój plecak. W związku z tym mężczyzna został wylegitymowany oraz postanowiono sprawdzić co tak skrzętnie stara się ukryć.
Jak się okazało, pasażer Mazdy, 22-letni mieszkaniec Bielska – Białej studiujący obecnie w Krakowie miał przy sobie narkotyki w postaci marihuany oraz tabletek ekstasy. W związku z tym został zatrzymany a policjanci przeszukali wynajmowany przez niego pokój w krakowskich Bronowicach. Tu również znaleziono pewną ilość marihuany oraz dalsze tabletki ekstasy a także wagę elektroniczną oraz młynek służący do przerobu narkotyków. W sumie zabezpieczono ponad 30 g marihuany, 275 sztuk tabletek ekstasy oraz sprzęty do konfekcjonowania narkotyków. Mężczyzna przyznał, że marihuana była dla jego użytku natomiast tabletkami ekstasy handlował. 22-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających ( art. 62 ust.2 Uopn) a także posiadania przyrządów do przetwarzania narkotyków ( art.54 ust1 Uopn) oraz udzielania narkotyków w celu osiągniecia korzyści majątkowej. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Może to Ci się spodoba
Krakowscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową
Policjanci zwalczający przestępczość samochodową zabezpieczyli lawetę oraz 3 samochody ukryte w dziupli samochodowej. Zatrzymano 2 mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty kradzieży tych pojazdów. 1 maja br. około godz. 2 w
Pod wpływem narkotyków krzyczał, że w jego mieszkaniu znajdują się trzy martwe osoby
Policjanci z VI Komisariatu Policji zatrzymali 23-letniego chłopaka, który po zażyciu środków odurzających wybiegł na ulice krzycząc, że w jego mieszkaniu znajdują się martwe osoby. Chłopak został zatrzymany, a w
Okradli firmę, w której pracowali
W jednej z firm kurierskich doszło do kradzieży telefonu. W tej sprawie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli jej pracownikami . Zatrzymani 22- latkowie trafili do policyjnej celi, a następnie
Jedna z największych od kilku lat plantacja konopi indyjskich została zlikwidowana
Małopolscy policjanci zlikwidowali jedną z największych od kilku lat plantacjikonopi indyjskich w naszym województwie. Zatrzymano właściciela posesji oraz pracujących przy uprawie dwóch mężczyzn. Zabezpieczono ponad 2800 krzaków konopi oraz 36,5
Kraków. 15 kg narkotyków, trzech zatrzymanych dilerów i osoby ukrywającej się od 13 lat
Zatrzymanie 3 dilerów narkotykowych oraz osoby ukrywającej się od 13 lat przez organami ścigania, a także zabezpieczenie ponad 15 kilogramów marihuany to efekt działań w ostatnich dniach krakowskich policjantów zwalczających
Otworzył drzwi policjantom, bo najprawdopodobniej spodziewał się wizyty klienta.
Policjanci Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego III Komisariatu Policji w Krakowie ustalili, że pewien mężczyzna mieszkający w rejonie Hali Targowej na krakowskich Grzegórzkach może posiadać w swoim mieszkaniu większą ilość narkotyków.

